,0

  strona główna       kontakt
  menu

aktualności
archiwum aktualności
historia miejscowości
galeria
absolwenci
sukcesy
konkursy

  formalności

dokumentacja
Przedmiotowy System Oceniania
wykazy podręczników
rekrutacja
BIP - biuletyn informacyjny SP

  inne

Linki
humor
dla uczniów
dla nauczycieli
o patronie

  Dziennik elektroniczny


  Hymn szkoły
-Hymn szkoły do pobrania
  ogłoszenia


aktualności


Aktualne wydarzenia w SP Pęperzyn w roku 2018-19 -kalendarium\


18 i 21 grudzień -  spotkanie wigilijne dla mieszkańców Pęperzyna i Zabartowa połączone z Jasełkami, śpiewaniem kolęd, kiermaszem ozdób świątecznych i występami najmłodszych, natomiast 21 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne dla uczniów naszej szkoły

 


20 grudzieńna skwerze przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbył się konkurs na najładniej ubraną choinkę. Młodzi ludzie wykazali się niezwykłą kreatywnością, przygotowując oryginalne, niepowtarzalne ozdoby i przystrajając nimi świąteczne drzewka. Spośród pięciu pięknie udekorowanych drzewek najwyższe uznanie w oczach jurorów zyskała choinka patriotyczna ubrana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie.  

 10 grudzień -  Już 10 grudnia dzieci z naszej szkoły poczuły nastrój przedświąteczny, bowiem wykonywały choinkę podczas warsztatów osikowych.

 


 

28 listopad -  w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zakrzewku przygotowane utwory zaprezentowali: Cyprian Denkiewicz z klasy I oraz uczennice klasy III Magdalena Kulska i Maja Nowicka.

 


26 listopad - Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

 11 listopad Gminne obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości

 


9 listopad Obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, o godzinie 11 odbył się uroczysty apel połączony ze śpiewaniem hymnu narodowego i przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wieczorem o godzinie 16.00 odbyła się wieczornica na którą przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Pęperzyna

 

9 listopad Żywa lekcja biologii w naszej szkole tematycznie związana ze zwierzętami egzotycznymi


6 listopad  uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatrzyku pt. "Czy znasz liska Kiteczkę, co skarżył troszeczkę?"

 


28 październik Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie są  już pełnoprawnymi uczniami. 26 października 2018r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień!

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali nowi uczniowie.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

 


22 październik - udział w przedstawieniu historycznym "Kapsuła czasu" tematycznie poświęconemu Mieszkowi I

 


 

19 październik - konkurs łowiecki

 


12 październik - Święto dla wszystkich nauczycieli i uczniów, czyli rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, z tej okazji przygotowane występy przez uczniów:

 


9 październik - Dnia 09.10.2018r. uczniowie z klas 0, 1, 3 i 4 wyjechali na wycieczkę do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle n. Notecią, gdzie zwiedzali wystawę i uczestniczyli w lekcji muzealnej. Lekcja nawiązywała do zagadnień związanych z symbolami narodowymi – godłem, flagą i hymnem, a także wydarzeń historycznych dotyczących rozbiorów i odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć uczestnicy sporządzili kartę urodzinową dla Polski z wykorzystaniem wiedzy nabytej podczas spotkania. Po lekcji uczniowie przeszli spacerem na nakielski rynek, by obejrzeć nowo powstały pomnik , postać siedzącego na ławeczce marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestnicy odwiedzili restaurację McDonald's gdzie zamówili i zjedli posiłek oraz spędzili czas na zabawie.

 


8 październik odbyło się spotkanie profilaktyczne młodzieży z realizatorami Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA” – Profilaktyka z Pasją, na które zostali zaproszeni również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M Konopnickiej w Pęperzynie.

Realizatorzy programu jak zwykle zapewnili uczniom dawkę ciekawych informacji na temat problemów związanych z uzależnieniami, przedstawili swoją drogę do miejsca, w którym aktualnie się znaleźli. Młodzież mogła też posłuchać świetnych, autorskich utworów muzycznych, których teksty nawiązywały do przeżyć i emocji prowadzących. Spotkanie było wielce pouczającym doświadczeniem.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Marka Owczarskiego, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w przedsięwzięciu J


3 październik - Coroczne "Święto pieczonego ziemniaka", a tam min. - konkurs na najładniejszego cudaka z ziemniaka, gry i zabawy, konkursy, czyli wszystkiego po trochu

fotoreportaż z imprezy:

 


 

21 wrzesień - Udział uczniów w akcji "Sprzątanie Świata"


3 wrzesień - uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018-19

 

 

Szkoła realizowała projekt:

"Ćwiczę, uczę się, wygrywam"     

 

Szkoła jest uczestnikiem projektu:

 

Szkoła należy do programu:

Copyright by SP Pęperzyn