,0

  strona główna       kontakt
  menu

aktualności
archiwum aktualności
historia miejscowości
galeria
absolwenci
sukcesy
konkursy

  formalności

dokumentacja
Przedmiotowy System Oceniania
wykazy podręczników
rekrutacja
BIP - biuletyn informacyjny SP

  inne

Linki
humor
dla uczniów
dla nauczycieli
o patronie

  Dziennik elektroniczny


  Hymn szkoły
-Hymn szkoły do pobrania
  ogłoszenia


aktualności


Aktualne wydarzenia w SP Pęperzyn w roku 2019-20 -kalendarium\

 


26 listopada uczniowie z klas I i II wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim.

 

                           

25 listopada uczniowie klas młodszych świętowali Dzień Pluszowego Misia.

 

         

18 listopada - Klasy I i II odwiedziły Urząd Pocztowy w Więcborku. Dzieci zapoznały się z pracą listonosza.  Dowiedziały się w jaki sposób list trafia od nadawcy do adresata. Uczniowie niebawem sami przekonają się o tym, jak działa poczta.  Po samodzielnym zakupie znaczków i naklejeniu ich na zaadresowane wcześniej listy, dzieci wrzuciły je do pocztowej skrzynki.

 

                   

8 listopada  - uczniowie klas I - IV odwiedzili stare więcborskie cmentarze: ewangelicki i katolicki, gdzie pomodlili się i zapalili znicze.

 

   

8 listopada

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PĘPERZYNIE

            W piątek 8 listopada 2019 r.  społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie świętowała 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

         Pierwszym punktem tego dnia o godzinie 11.11 było odśpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” , w ramach włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie zaprezentowali  bogatą akademię.

 O godzinie 16.00 miał miejsce WIECZÓR PATRIOTYCZNY, na który przybyli samorządowcy, rodzice uczniów uczęszczających do szkoły oraz mieszkańcy Pęperzyna i Zabartowa . Uczniowie przedstawili inscenizację pt. „TO JEST POLSKA”, która w przystępny sposób zobrazowała zebranym wydarzenia sprzed stu lat. Przedstawienie przeplatane było pieśniami patriotycznymi. Cała uroczystość przebiegała w ciepłej i refleksyjnej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku. Te chwile spędzone w duchu patriotycznym długo pozostaną w naszej pamięci.

            Organizatorzy składają gorące podziękowania:

- Paniom z KGW w Zabartowie;

- Paniom z KGW w Pęperzynie

                                                 

7 listopada Klasa II wie, jak zadbać o zdrowie!  Po wyjątkowo długiej i kolorowej  Złotej Polskiej Jesieni, kiedy nastały szare, deszczowe dni, drugoklasiści postawili na wzmocnienie organizmu przed zimą. Dzieci przygotowały bombę witaminową z owoców sezonowych, którą ze smakiem zjadły. Mniam;)

 

         

31 października Klasa 6 i 7 uczestniczyła w dniu 31.10.2019 roku w warsztatach plastycznych, ,które poprowadził dla nich w MGOK u  Więcborku artysta malarz sztalugowy, pedagog, popularyzator plastyki wśród dzieci i młodzieży  -Zbigniew Jastrowski.

Uczniowie mieli też okazje obejrzeć wystawę obrazów artysty oraz wysłuchać prelekcji na tematy związane z jego malarstwem.

Po warsztatach, w związku ze zbliżającym się  świętem Wszystkich Świętych uczniowie zapalili symboliczne światełko w miejscach pamięci w Więcborku. 

                     


24 października W związku z podsumowaniem gminnego projektu "Krajna haftem malowana"-24.10.2019r.uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie pod opieką Pani Magdaleny Bykowskiej wzięli udział w warsztatach hafciarskich w MGOK w Więcborku prowadzonych przez panie I.Cichończyk i B.Fertykowską.

                     


16 października - zielona lekcja uczniów klas młodszych w szkółce leśnej Runowo-Młyn

               


15 października - uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem zaproszonych gości - byłych pracowników szkoły

                   


9 października - spotkanie z myśliwym i przedstawicielami nadleśnictwa Runowo i szkółki leśnej, wycieczka rowerowa do lasu

20 września - udział  w akcji  #SPRZĄTAMY

            Dnia 20 września 2019 r. w ramach akcji #sprzątamy, zainicjowanego przez prezydenta RP – Andrzeja Dudę, uczniowie naszej szkoły wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Runowo zbierali śmieci w pobliskich lasach. W ciągu niespełna dwóch godzin uzbierało się bardzo dużo odpadów.

            Najmłodsze dzieci SP w Pęperzynie sprzątały teren wsi. Natomiast uczniowie klas IV – VI oczyszczały trasę nad Jezioro Będkowskie.

                         


18 września Święto pieczonego ziemniaka w naszej szkole

Dnia 18 września 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie odbył się jesienny festyn dla uczniów, rodziców i zaproszonych gości - „Święto pieczonego ziemniaka”. Impreza zorganizowana została przez wychowawców przy ogromnym współudziale rodziców i Rad Sołeckich wsi Pęperzyn i Zabartowo. Po przywitaniu gości i uroczystym zainaugurowaniu święta przez pedagoga szkolnego Panią Lucynę Stasiewską, rozpoczęły się zawody z udziałem ziemniaka w roli głównej. Ziemniak był obierany, wrzucany do wiadra, zbierany na czas. Sporą sensację wśród uczestników wzbudziły biegi w workach. Bardzo interesującą konkurencją dla dorosłych okazał się konkurs na najdłuższy obierek. Zwyciężczynią została dyrektor szkoły Pani Krystyna Tusznio. W zawodach brali udział nie tylko uczniowie, wychowawcy i rodzice, ale również zaproszeni goście, co stanowiło dla wszystkich nie lada atrakcję. Po wytężonym wysiłku przyszedł czas na relaks przy ognisku. Mimo często pojawiającego się deszczu, wszyscy byli zadowoleni.
Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania festynu. Szczególne podziękowania dla:
• sołtysa Pana Zdzisława Rączki oraz Rady Sołeckiej wsi Pęperzyn;
• sołtysa Pana Piotra Szylinga oraz Rady Sołeckiej wsi Zabartowo;
• Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie;
• rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu..

                     


 

2 września - uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019-20

 

             

 

Szkoła realizowała projekt:

"Ćwiczę, uczę się, wygrywam"     

 

Szkoła jest uczestnikiem projektu:

 

Szkoła należy do programu:

Copyright by SP Pęperzyn