strona główna
 

archiwum rok 2011-2012

powrót do archiwum

 

czerwiec 2012 1-2 czerwiec -Noc w szkole spędzona przez uczniów klas 4 i 6

1 czerwiec - uroczystość szkolna z okazji Dnia Dziecka, powiązana z uroczystymi obchodami urodzin patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie (foto). Na początku odbył się klasowy konkurs interpretacji dowolnego wiersza, w który zwyciężyła klasa 6 (foto), następnie uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali swoje finalne prezentacje obowiązkowych projektów związanych tematycznie z życiem i twórczością Marii  Konopnickiej. Po prezentacjach klasy II nastąpiło gromkie odśpiewanie hymnu szkoły  przez wszystkich uczniów, nie mogło zabraknąć również tortu z okazji urodzin Patronki.

maj 2012 24-25 maj  -organizacja Dnia Matki w świetlicach wiejskich Pęperzyna i Zabartowa przy współudziale Kół Gospodyń Wiejskich obydwu wsi.

6 maj - apel z okazji rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3-go Maja

kwiecień 2012 24-26 kwiecień- egzamin gimnazjalny z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i językowy, do egzaminu z naszej placówki przystąpiło 16 uczniów (foto1,   foto2)

14 kwiecień - udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się w Zespole Szkół w Wałdowie, gdzie nasza drużyna ze szkoły podstawowej zajęła III miejsce, a uczennica Magda Kaźmierczak zajęła I miejsce indywidualnie, a drużyna gimnazjum zajęły II miejsce.

3 kwiecień - sprawdzian szóstoklasistów

marzec 2012 31 marzec - udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w szkole podstawowej w Więcborku, gdzie nasze drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum zajęły I miejsca i awansowały na etap powiatowy

30 marzec - udział w gminnym konkursie pożarniczym "Młodzież zapobiega pożarom

20 marzec - Szkolny Dzień Samorządności

luty 2012 Ferie zimowe
styczeń 2012  19 styczeń - zabawa karnawałowa dla uczniów
grudzień 2011 31 grudzień - Zabawa Sylwestrowa zorganizowana na rzecz szkoły w Pęperzynie

22 grudzień - jasełka szkolne, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem, wigilie klasowe

21 grudzień - kiermasz świąteczny połączony z wieczorem kolęd dla zaproszonych rodziców, uczniów i gości

8-9 grudzień -Dnia 8-12-2011 z okazji 50-ciolecia powstania - szkole w Peperzynie nadano imię
Marii Konopnickiej, od tej chwili pełna nazwa szkoły brzmi

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Marii Konopnickiej.          więcej...

 

listopad 2011 10 listopad - uczniowie przygotowali apel poświęcony Święcie Odzyskania Niepodległości
październik 2011 13 październik apel z okazji Święta Edukacji Narodowej podczas którego uczniowie przedstawili część artystyczną nawiązującą tematycznie do trudnej pracy nauczyciela - foto

-6 październik -w czwartkowe, październikowe  popołudnie w Zespole Szkół w Pęperzynie odbył się jesienny festyn dla uczniów, rodziców i zaproszonych gości - „Święto pieczonego ziemniaka”. Pogoda wyjątkowo dopisała. Impreza zorganizowana została jak co roku przez wychowawców przy ogromnym współudziale rodziców i Rad Sołeckich wsi Pęperzyn i Zabartowo. Po przywitaniu gości i uroczystym zainaugurowaniu Święta przez dyrektora Zespołu Szkół Panią Krystynę Tusznio, rozpoczęły się zawody z udziałem ziemniaka w roli głównej. Ziemniak był obierany, tarty, wrzucany do wiadra, zbierany na czas.  W zawodach brali udział nie tylko uczniowie, wychowawcy i rodzice, ale również zaproszeni goście, co stanowiło dla wszystkich nie lada atrakcję. Po wytężonym wysiłku przyszedł czas na relaks przy ognisku.

 

wrzesień 2011 -1 wrzesień - inauguracja roku szkolnego 2011-12

 

  

 

Szkoła jest uczestnikiem projektu:

 

Szkoła należy do programu:

Copyright by SP Pęperzyn