strona główna
 

archiwum rok 2013-2014

powrót do archiwum

 

 

Aktualne wydarzenia w ZS Pęperzyn w roku 2013-14 -kalendarium

27.06.2014 r. Zakończenie roku szkolnego i coroczny festyn rodzinny, odbył się dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, wszystkim należą się serdeczne podziękowania. Szczególne podziękowanie dla p. Mariusza Wobszala i członków koła łowieckiego "Czapla", którzy uświetnili festyn wypuszczeniem na wolność kilkudziesięciu bażantów.
 

       

       

       

       

 


Dnia 23.06.2014 roku nasza szkoła była gospodarzem gminnego turnieju w DWA OGNIE. Wzięłi w nich udział uczniowie ze SP w Więcborku, Zakrzewka i Pęperzyna.

wyniki:                                     małe punkty

1. Więcbork - Pęperzyn 1:0          +1 

2. Więcbork - Zakrzewek 0:1        +4

3. Zakrzewek - Pęperzyn 0:1        +2

   

I miejsce SP Zakrzewek

II miejsce SP Pęperzyn

III miejsce SP Więcbork

Gratulujemy!


 

      


18 czerwca 2014r. w naszej szkole zorganizowano imprezę pożegnalną klasy 6, połączoną z grillem, słodkim poczęstunkiem i dyskoteką. Szóstoklasiści wraz z wychowawcą zaprosili kolegów i koleżanki z młodszych klas i ich opiekunów, panią Dyrektor oraz pracowników szkoły. Nie zabrakło również koleżanek z gimnazjum -Roksany, Kornelii, Ani oraz Natalii, która zadbała o oprawę muzyczną imprezy. Wszyscy doskonale bawili się w rytmie znanych przebojów, a chłopcy w przerwach
między kolejnymi tańcami grali w piłkę.
 

     


14.06.2014 r. Rajd rowerowy "Zachowaj trzeźwy umysł"
 

       


 12.06.2014 r. NA STADIONIE W WIECBORKU ODBYŁY SIĘ ZAWODY LA „JESTEM NAJLEPSZY”. UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZAPREZENTOWALI SIĘ NA NICH BARDZO DOBRZE ZDOBYWAJĄC 11 MEDALI (patrz sukcesy)
 

     


Od dwóch lat Zespół Szkół w Pęperzynie współpracuje z Wojskowym Kołem Łowieckim Czapla 201. Dzięki tej współpracy i zaangażowaniu w program  "Myśliwi dzieciom- dzieci zwierzętom" uczniowie mają okazję brać udział w różnego typu przedsięwzięciach. 7.06.2014r. dzieci wraz z opiekunami i głównym inicjatorem wyjazdu –p. Mariuszem Wobszalem, uczestniczyli w Bydgoskim Pikniku Myśliwskim. Była to impreza, którą  myśliwi przygotowali dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic w celu promowania innej, znacznie mniej znanej strony swojej pasji. Podczas pobytu na Wyspie Młyńskiej uczniowie miło spędzili czas, mieli okazję posmakować prawdziwego, myśliwskiego żuru, ponadto zaprezentowali licznie przybyłej publiczności przygotowane pod okiem p. Anny Schwartz przedstawienie pt. „Co słychać w lesie”. Po dniu pełnym wrażeń i wyzwań wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do domu.

      


3 czerwiec - Dzisiaj odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Aleksandra Dedyńska zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

      


2 czerwca br. po raz kolejny uczniowie klasy II i częściowo III zaprezentowali efekty pracy nad projektami edukacyjnymi, które realizowali w zespołach. Działania uczniów były rozłożone w czasie: w listopadzie 2013 roku wybrali tematy i dobrali się w grupy, aby następnie realizować zaplanowane etapy swojej pracy.

Efektem było powstanie i zaprezentowanie czterech projektów edukacyjnych o różnorodnej tematyce. Jako pierwszy zaprezentowano projekt „Kwiaty w malarstwie polskim i eropejskim” przygotowany przez Natalię Strzelczyk, Kacpra Strzelczyk, Sylwię Adamek, Paulinę Piotrowską, Klaudię Borowicz, Oliwię Dubowyj pod kierunkiem p. Magdaleny Kriese. Kolejny projekt, przygotowany przez Rafała Chmielowca, Rafała Bujewskiego, Kornelię Rączka, Agatę Gnacińską i Roksanę Piekarską wraz z opiekunem p. Elżbietą Musiał pozwolił nam zgłębić wiadomości na temat „Krajna –moją małą ojczyzna”. Jako trzeci zaprezentowali  się Daniel Kujawa, Szymon Nietz, Przemysław Stiller, Łukasz Senski, Jakub Koniec, oraz Hubert Ormiński, których  wspomagała p. Lucyna stasiewska. Autorzy przybliżyli nam temat „Reklama jako źródło informacji i manipulacji”. Ostatni pokaz dotyczył „Wynalazki –dobrodziejstwo czy przekleństwo”. Zajęli się nim Oskar Rumiński, Natalia Cyman, Anna Melin, pod opieką p. Ewy Przybylskiej.

Uczniowie rzetelnie przygotowali się do prezentacji. Oprócz tego, że było ciekawie, to zadbali także o oprawę tego wydarzenia - przygotowali plan pokazów, ustroili salę, przyrządzili poczęstunek, przygotowali konkursy. Wśród zaproszonych byli dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie młodszych klas oraz wychowawca. Wszyscy doskonale się bawili, a przy tym znacznie poszerzyli swoje wiadomości. Komisja oceniająca projekty dziękuje wszystkim uczestnikom za ciekawe, pomysłowe i różnorodne projekty.

Koordynator projektu –Anna Schwartz

     


29 maj - w dniach 29-31 maja 2014r. uczniowie klasy VI SP i II gimnazjum wzięli udział w biwaku zorganizowanym na terenie szkoły pod hasłem Zielona noc w szkole. Dziesięcioosobowa grupa wraz opiekunami aktywnie spędzała czas przy wspólnych grach i zabawach, a w piątek udała się na wycieczkę rowerową do Więcborka połączoną z rajdem wokół Jeziora Więcborskiego.

     


 22 maja - W czwartek 22 maja 2014 r. uczniowie klas IV-VI udali się do Sępólna Kraj. W Centrum Kultury i Sztuki aktorzy z teatru krakowskiego wystawili sztukę na podstawie lektury H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy. Gra aktorska, a zwłaszcza przezabawna posta Kalego oraz efekty specjalne i scenografia zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Ciekawym pomysłem było bezpośrednie włączenie publiczności - dzieci w tok przedstawienia. Następnie wspólnie udaliśmy się do pizzerni i na lody oraz na molo z amfiteatrem, z którego podziwialiśmy jezioro. 

   

  


22 maj - gimnazjaliści naszej szkoły wzięli udział w "II Powiatowym Konkursie Matematyczno - Ekonomicznym". Drużyna w składzie Adrian Szandała, Agata Gnacińska, Rafał Bujewski i Roksana Piekarska, po zawziętym boju i dogrywce o trzecie miejsce (ostatecznie przegrali jednym punktem) - uplasowali się na czwartym miejscu wyprzedzając Gimnazjum nr 3 z Sępólna Kr. co jest dużym sukcesem, gdyż nasza szkoła w przeciwieństwie do pozostałych wzięła udział pierwszy raz w tym konkursie


9 maj wycieczka turystyczno-poznawcza do Poznania, w wycieczce wzięło udział 40 uczniów. Uczniowie bawili się min. w Termach Maltańskich, zwiedzali muzeum uzbrojenia na Cytadeli, "Stare Zoo" i Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

   

  


8 maj - 5 miejsce w II powiatowym konkursie drużynowym z matematyki dla klas 6 - drużyna w składzie: Julia Schwartz, Patryk Piotrowski, Bartosz Szroeder, Łukasz Korpan

Szkolny konkurs ekologiczno-plastyczny "Śmieciosztuka" -wyniki:

klasy 0 -III -I m-ce Marta Adamek kl.I;  II m-ce Adrianna Oczkowska kl.II

 klasy IV-VI  I m-ce Patryk Piotrowski kl.VI


5 maj krótki apel z okazji  223.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. 


30 kwietnia w Zespole Szkół w Jastrzębcu odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. W tej imprezie występowali także uczniowie z naszej szkoły w składzie : Paulina Płaczkiewicz, Jakub Nowak i Julia Schwartz. Uczennica klasy VI – Julia Schwartz zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych piosenką Jamesa Blunt’a pt. „Our bonfaire hearts”.

 

     


25 kwietnia 2014 r. uczniowie szkoły podstawowej byli z wizytą w szkółce leśnej w Nadleśnictwie Runowo. Podczas tej żywej lekcji przyrody słuchacze poznawali florę i faunę w ekosystemie. Następnie odbywały się konkursy z nagrodami na temat życia w lesie. Całość dnia zwieńczyło ognisko z kiełbaskami.

   

 


23-25 kwiecień czas na egzaminy gimnazjalne

nerwowe oczekiwanie i   nareszcie w sali


15 i 16 kwietnia- Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniach 15 i 16 kwietnia odbył się między innymi konkurs o „Pióro Dyrektora Zespołu Szkół w Pęperzynie”, a także konkurs plastyczny „Okładka mojej ulubionej książki” oto zwycięzcy:

 SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO DYREKTORA

Klasy II-III SP

1. Kacper Weber               

2. Aleksandra Szroeder

3. Przemysław Nowak

Klasy IV- VI SP

1. Julia Schwartz

2. Karolina Kaczmarowska

3. Gabriela Leda

Klasy I-III Gimnazjum

1. Roksana Piekarska

2. Aleksandra Urban

3. Angelika Urban, Szymon Krasicki

SZKOLNY KONKURS PLSTYCZNY „OKŁADKA MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

Adrianna Oczkowska

Kinga Stawicka

Uczennice klasy II SP

Gratulujemy


12 kwiecień gminny konkurs dla szkół podstawowych "Pluszowy Miś"

   


2 kwiecień coroczny Konkurs Wiedzy Pożarniczej - etap gminny z udziałem uczniów naszej szkoły, drużyna szkoły podstawowej (w składzie: J. Schwartz, T. Gapiński i M. Krasicki) i gimnazjum (R. Piekarska, A. Gnacińska, K. Rączka i O. Rumiński) niestety w tym roku nikt nie awansował na etap powiatowy, pozostał nam tylko dyplom pocieszenia za udział, (dyplom), ale za rok spróbujemy ponownie.  


1 kwiecień - sprawdzian szóstoklasistów


21 marzec coroczny Dzień Samorządności i oczywiście Pierwszy Dzień Wiosny... i trzeba usunąć tę Marzannę foto1, foto2,  foto3,  foto4,  foto5,  foto6,  foto7,  foto8,  foto9,  foto10,  foto11,  foto12,  foto13,


28 luty bal karnawałowy najmłodszych foto1, foto2, foto3, foto4, foto5


24 luty W poniedziałek 24.02.2014r. nastąpiło uroczyste podsumowanie udziału naszej szkoły w programie „Myśliw i- dzieciom, dzieci - zwierzętom”.  W gościnnych  murach szkoły pojawili się myśliwi, przedstawiciele kół łowieckich, wojewódzkich władz Związku Łowieckiego oraz burmistrz Więcborka i sołtys Pęperzyna. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki ścisłej współpracy WKŁ 201 „Czapla” z nauczycielami i uczniami szkoły. Zespól Szkół w Pęperzynie zajął 13 miejsce w rankingu szkół biorących udział w programie. Uczniowie otrzymali także nagrody za konkursy wiedzy ekologiczno-łowieckiej oraz plastyczny „Zwierzęta zimą”. Wzięli też udział w konkursie na rozpoznawanie sygnałów łowieckich. foto1, foto2, foto3, foto4, foto5


19 luty - szkolne spóźnione walentynki, czyli wszyscy biegali z serduszkami i każdy mógł wrzucić do specjalnej skrzynki kartkę z życzeniami dla swojej Walentynki


3-16 luty - ferie zimowe


24 stycznia - w piątek w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawcami świętowali Dzień Babci i Dziadka.
Podczas tej wspaniałej uroczystości swoją obecnością cieszyli się zarówno dziadkowie, którzy tłumnie przybyli , jak i wnuczęta. Dzieci zaprezentowały rozbudowany program artystyczny skierowany bezpośrednio do gości z okazji ich święta. Najpierw przywitały wszystkich piosenką pt. „Orkiestry dęte”, której zmieniony tekst zawierał historię zapoznania się dziadka z babcią. Następnie najmłodsi przedstawili inscenizację pt. „Herbatka u babci i dziadka”. Seniorzy byli bardzo dumni z występów swoich pociech.
Nie zabrakło też życzeń i laurek przygotowanych przez wnuczęta. Cała impreza przebiegała przy herbacie i słodkim poczęstunku. (DW) foto1, foto2


30 styczeń - szkolna dyskoteka karnawałowa


18 grudzień  godz. 16.30 -Jasełka i wieczór kolęd połączony z kiermaszem ozdób świątecznych odbył się w szkole na sali gimnastycznej, atrakcją wieczoru był występ Chóru „Lutnia” z Więcborka,


13 grudzień apel z okazji rocznicy nadania szkole imienia Marii Konopnickiej (foto)

W dniu 13 grudnia 2013r. społeczność szkolna uczciła obchody drugiej rocznicy nadania Szkole Podstawowej i Gimnazjum imienia Marii Konopnickiej. W tym dniu odbył się uroczysty apel podczas którego zostały wręczone uczniom nagrody za wykonanie przepięknych prac plastycznych tematycznie związanych z twórczością patrona szkoły. Młodsi uczniowie zaś wyrecytowali zimowe utwory-wiersze, które stały się inspiracją wspomnianego wydarzenia.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:

Oddział Przedszkolny i klasy I-III Szkoły Podstawowej:

I miejsce-Zuzanna Weber i Julia Nowak (Oddział Przedszkolny),

II miejsce- Aleksandra Obara (Oddział Przedszkolny),

III miejsce-Jagoda Gesse (Oddział Przedszkolny).

Jurorzy  przyznali też kilka wyróżnień, które otrzymali uczniowie Oddziału Przedszkolnego :

Amelia Iłejko, Katarzyna Wyrwał, Wiktoria Cyman, Oliwia Demska, Julia Gilka, Tamara Chwałek oraz uczeń kl.III-Wojciech Iłejko.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce zostało przyznane Lidii Żerdzinskiej z kl. IV,

II miejsce zajęła-Paulina Paczkowska z kl. V,

III miejsce-Patryk Piotrowski z kl.VI.

W kategorii klas I-III Gimnazjum:

I miejsce zajął Przemysław Stiller z kl. II gimnazjum,

II miejsce-Paulina Piotrowska z kl. II gimnazjum.

Tego dnia doceniono też uczniów Szkoły Podstawowej, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy –teście o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Zwycięzcą została Lidia Żerdzinska, uczennica kl. IV, II miejsce zajęła Julia Schwartz z kl. VI, III miejsce-Patryk Piotrowski również z kl. VI.


12 listopad - apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


3 październik - Święto Pieczonego Ziemniaka coroczna impreza, podczas której zorganizowane były konkursy dla dzieci , poczęstunek i oczywiście pieczony w ognisku ziemniak.


6 październik - Grupa uczniów z naszej placówki wyjechała do Bydgoszczy na uroczystego "hubertusa", czyli obchody dnia św. Huberta patrona myśliwych. Wyjazd został zorganizowany przy współudziale Koła  Łowieckiego "Czapla", na uczestników czekały różne atrakcje, min kiermasz łowiecki, zwiedzanie ogrodu zoologicznego, poczęstunek, gra na rogu myśliwskim itp foto1, foto2, foto3


-20 wrzesień -udział w akcji Sprzątanie Świata


-2 wrzesień - inauguracja roku szkolnego 2013-14

 

 

Szkoła jest uczestnikiem projektu:

 

Szkoła należy do programu:

Copyright by SP Pęperzyn