strona główna
 

archiwum

powrót do archiwum

Aktualne wydarzenia w ZS Pęperzyn w roku 2014-15 -kalendarium


26 czerwiec - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014-15.

godzina 7.00 - Msza św.

godzina 8.00 uroczystość w szkole

godzina 10.00 zakończenie i odwożenie dzieci

galeria:

 


25 czerwiec wycieczka do Bydgoszczy dla najlepszych uczniów


21 czerwiec - festyn rodzinny, galeria poniżej

19 czerwiec - godzina 6.00 wycieczka do Łeby na którą pojechało 42 uczniów, mimo niesprzyjającej pogody dotarliśmy szczęśliwie do Parku Jurajskiego na ulicy Kolonijnej ok. godziny 9.45. Uczniowie zwiedzili najpierw Zamek Strachu, Galerię Minerałów, następnie Park z Dinozaurami, gdzie min. uczniowie jeździli na pojazdach jaskiniowców, grali w minigolfa, strzelali z łuku i wiatrówki w wiosce indiańskiej tam również niektórzy próbowali płukania złota, zwiedzaliśmy minizoo i na koniec największa atrakcja dla naszych uczniów, czyli Plac zabaw i zakupy pamiątek. Ok. godziny 13.00 cała grupa została przewieziona "dinobusami" w pobliże plaży, gdzie uczestnicy wycieczki podzielili się na dwie grupy, jedna udała się do Parku Słowińskiego na ruchome wydmy, druga grupa zwiedzała muzeum Iluzji w Łebie. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale zadowoleni.

 (poniżej w galerii znajduje się 66 zdjęć dokumentujących naszą wyprawę, następnie zdjęcia z festynu rodzinnego)

 


11 czerwca 2015r. już  po raz kolejny odbył się w murach naszej szkoły Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Więcbork. Cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż swój talent recytatorski prezentowali uczestnicy z Pęperzyna, Więcborka, Sypniewa, Runowa, Zakrzewka. Nagrody dla zwycięzców ufundował burmistrz Więcborka, Pan Waldemar Kuszewski, który osobiście wręczył je laureatom. Po burzliwych obradach jury pierwszym miejscem nagrodziło brawurowe  wykonanie wiersza ks. Jana Twardowskiego pt. O włosie oraz fragment  prozy Tajemniczy opiekun w wykonaniu reprezentantki szkoły podstawowej.

 


W piątek, 29 maja uczniowie klas V, VI  SP i I g wybrali  się wraz z opiekunami na wycieczkę rowerową malowniczą trasą Zabartowo- Runowo- Więcbork. Główną atrakcją był głaz narzutowy  w Zabartowie i legenda z nim związana. Nie zabrakło jednak nieprzewidzianych trudności- licznych awarii rowerów, które znacznie wydłużyły nam czas przejazdu, ale i bardzo nas rozbawiły. W końcu zmęczeni wróciliśmy  do szkoły, gdzie czekały na nas kiełbaski z grilla i no i... nieprzespana tzw. zieloną noc w  murach szkoły.

     

   


Dnia 13 maja w Zespole Szkół w Jastrzębcu odbył się konkurs czytelniczy Bajkomistrz. Konkurs skierowany był do uczniów klasy III. W tym roku w zmaganiach konkursowych udział wzięły uczennice: Patrycja Górniak, Adrianna Oczkowska i Kinga Stawicka. Dziewczyny starały się wypaść jak najlepiej. Wprawdzie nie udało się zająć miejsca na podium, ale udział w konkursie był doskonałym sposobem sprawdzenia swojej wiedzy na podstawie przeczytanych lektur oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem. Poza tym była to niecodzienna okazja do poznania swoich rówieśników z innych szkół i wspólnej zabawy. 

 


11-14 maja uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Zespół Szkół w Jastrzębcu zobacz zdjęcia


11 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. celem konkursu było promowanie polskiej poezji dziecięcej, popularyzowanie kultury słowa oraz uwrażliwienie na piękno poezji. Dodatkowo była to okazja do nabywania przez uczestników doświadczenia w wystąpieniach publicznych. Jury w składzie: p. D.Wenda, p. V. Paszkiewicz oraz P. Piotrowski wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce - Natalia Demska

II miejsce - Julia Nowak

III- miejsce - Adrianna Oczkowska

Zwyciężczynie trzech pierwszych miejsc będą reprezentowały szkołę podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Zakrzewku.

      


9 maj 2015- eliminacje powiatowe konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w którym szkołę reprezentowała drużyna gimnazjum w składzie: Patryk Piotrowski, Kamil Kujawa i Bartosz Schroeder 

 


30 kwiecień 2015-apel z okazji obchodów Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go maja, oraz wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów szkolnych

      


28 kwiecień 2015- wyjazd klasy 3 gimnazjum na dni otwarte szkół średnich w Więcborku


21-23 kwiecień 2015- egzaminy gimnazjalne

    


18 kwiecień 2015- coroczny turniej gminny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, gdzie nasi gimnazjaliści w składzie Rafał Bujewski, Bartosz Shroeder, Patryk Piotrowski zajęli I miejsce i jadą na zawody powiatowe, drużyna szkoły podstawowej zajęła II miejsce (Karol Bujewski, Gabriela Leda,Tadeusz Gapiński, Paulina Płaczkiewicz, Lidia Rzerdzinska)

    


27 marzec eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej patrz galeria


27 marzec W piątek 27 marca 2015r. w Zespole Szkół Jastrzębcu odbył się Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym wzięły udział uczennice z naszej szkoły. Konkurs przeprowadzono w różnych kategoriach. Klasy I-III szkoły podstawowej reprezentowały uczennice z klasy III : Patrycja Górniak, Adrianna Oczkowska i Kinga Stawicka. Dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenkę o zwierzętach pt. :" Monkeys Swing, Tigers Bite...". Reprezentantką kolejnej grupy wiekowej była uczennica klasy VI Paulina Płaczkiewicz z  piosenką "Impossible" . W kategorii klas gimnazjalnych wystąpiła uczennica klasy I Julia Schwartz, która zaśpiewała piosenkę "Woman in Love". Chociaż w tym roku nie udało się zdobyć nagrody, jak w poprzednich latach, uczestniczkom należą się gromkie brawa za ich występy.  Dziewczyny za Wasze chęci, za poświęcenie czasu na dodatkową pracę oraz za odwagę....dziękujemyyyyyyyyyyy!!!!

    


24 marzec Dzień Samorządności, czyli obchody 1 dnia wiosny patrz galeria


23 marzec występy cyrku Heca patrz galeria


13 luty wręczenie nagród dla najlepszych uczniów za okres śródroczny i spotkanie z łowczymi podsumowujące miniony rok współpracy z kołem łowieckim

     

 


20 grudzień 2014- wyjazd uczniów do Złotowa na lodowisko i basen

    


18 grudzień - odbyła się zorganizowana przy współudziale Samorządu wsi Pęperzyn i Zespołu Szkół w Pęperzynie Wigilia dla dla osób starszych i samotnych, w programie której oprócz poczęstunku odbyła część artystyczne, podczas której uczniowie przedstawili Jasełka, a kolędy śpiewał wespół z uczestnikami chór Lutnia z Więcborka pod kierownictwem p. Karola Szmidta. Podczas trwania uroczystości uczniowie prowadzili również sprzedaż stroików świątecznych

   

   


7 listopad- Obchody Święta Niepodległości w Pęperzynie

W piątkowe popołudnie 7 listopada br. odbyła się w Zespole Szkół w Pęperzynie uroczystość z okazji upamiętnienia 96 rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległości. /

Uczestnikami akademii patriotycznej byli przede wszystkim rodzice uczniów uczęszczających do szkoły oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. Najpierw uczniowie przedstawili inscenizację pt. „ TO JEST POLSKA”, która w przystępny sposób zobrazowała zebranym wydarzenia tamtych dni. Przedstawienie przeplatane było pieśniami patriotycznymi, krótkim filmem oraz nagraniami, które dopełniły całości. Następnie zabrzmiały wspólnie śpiewane pieśni legionowe, takie jak: „My, pierwsza brygada”, „Białe róże”, „Piechota” i inne. Cała uroczystość przebiegała w ciepłej i refleksyjnej atmosferze przy kawie i słodkim poczęstunku. Te chwile spędzone w duchu patriotycznym na długo pozostaną w naszej pamięci.

                                                                       Dyrekcja, grono pedagogiczne

  i uczniowie  Zespołu Szkół w Pęperzynie

   


październik-listopad - wystawa prac uczestników koła plastycznego

 


16 październik - 16.10 odbyła się wycieczka klasy II gim do Chojnic na kręgle

 


30 wrzesień - Święto Pieczonego Ziemniaka - coroczna impreza, podczas której zorganizowane były konkursy dla dzieci, poczęstunek i oczywiście pieczony w ognisku ziemniak.

   


-19 wrzesień -udział w akcji Sprzątanie Świata


-1 wrzesień - inauguracja roku szkolnego 2014-15

 

 

 

 

 

Szkoła jest uczestnikiem projektu:

 

Szkoła należy do programu:

Copyright by SP Pęperzyn