strona główna      
 

archiwum

powrót do archiwum

 

Aktualne wydarzenia w ZS Pęperzyn w roku 2015-16 -kalendarium\


24 czerwiec -Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015-16

zakończenie roku  zakończenie roku przekazanie insygni sztandaru


23 czerwiec -wycieczka do Bydgoszczy dla najlepszych uczniów szkoły

 


22 czerwiec -spotkanie z myśliwymi Koła Łowieckiego "Oręż"

spotkanie


18 czerwiec coroczny rodzinny festyn


14 czerwiec -Dwie uczennice naszej szkoły- Adrianna Oczkowska i Oliwia Bachusz wzięły udział w III edycji Powiatowego Konkursu " Mistrz Pięknego Czytania", który odbył się we wtorek, 14 czerwca 2016r.w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj.


1 czerwiec - Dzień Dziecka w szkole


24 maja 2016r. w Zespole Szkół nr 3 w Sępólnie Kr. odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Matematyczno -Ekonomicznej. W konkursie wzięła udział również nasza drużyna uczniów klasy 2 gimnazjum w składzie: Julia Schwartz, Bartosz Szroeder, Kamil Kujawa. Uczestnicy  otrzymali pamiątkowe dyplomy . Gratulujemy!

występy uczniów  konkurs


12 maja 2016r. w Zespole Szkół w Sypniewie w ramach obchodu 1050-tej rocznicy Chrztu Polski odbył się Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny "Ojczyzna na płótnie i w słowie". Zadaniem uczestników konkursu było namalowanie w plenerze obrazu przedstawiającego piękno naszej ojczyzny, a następnie opisanie go słowem - posługując się poprawną polszczyzną. Słoneczna pogoda oraz miła atmosfera sprzyjały młodym malarzom w tworzeniu dzieł. Szkołę Podstawową w Pęperzynie reprezentowały: Lidia Żerdzinska i Agata Bachusz, zaś gimnazjum- Magdalena Przekurat i Angelika Urban. W kategorii gimnazjum dziewczęta zajęły II miejsce, dzieląc podium z uczennicami z gimnazjum w Więcborku. Zwycięzcy  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

występy uczniów  konkurs konkurs konkurs  konkurs konkurs


10 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów związanych z obchodami Dnia Książki i Praw Autorskich, tj. Szkolnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora, Konkursu na okładkę ulubionej książki, Plakatu promującego czytelnictwo. Mistrzem Ortografii w kategorii klas II-III okazał się Maksymilian Schwartz, w kategorii klas IV-VI- Lidia Żerdzinska, zaś w klasach I-III gimnazjum- Angelika Urban.

Klasy II-III

II miejsce Julia Gilka kl. II

III miejsce Julia Nowak kl. II

Klasy IV-VI SP

II miejsce Mikołaj Krasicki kl. VI

III miejsce Agata Bachusz kl. VI

Wyróżnienie-  Adrianna Oczkowska kl. IV

Gimnazjum

II miejsce Aleksandra Nowak kl. III

III miejsce Julia Schwartz kl. II

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, pióra, długopisy oraz słodki poczęstunek.

 

"Okładka mojej ulubionej książki"

 W kategorii klas I-III zwyciężył Jan Gapiński, zaś w klasach IV-VI- Kinga Stawicka

występy uczniów  konkurs konkurs konkurs  konkurs konkurs konkurs  konkurs


06 maj - Wycieczka autokarowa do Gdyni i ogrodu zoologicznego w Gdańsku Oliwie - więcej...


28 kwiecień  powiatowe eliminacje konkursu BRD w Kamieniu Krajeńskim, gdzie nasza drużyna gimnazjum w składzie: Julia Schwartz, Bartosz Szroeder, Kamil Kujawa zajęła 3 miejsce


26 kwietnia 2016 r. w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski zorganizowano w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej  "Moja Ojczyzna". Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Więcbork, którzy z zaangażowaniem i dużą wrażliwością na słowo poetyckie, deklamowali przed jury  ( której członkiem był burmistrz Więcborka-Pan Waldemar Kuszewski) oraz swoimi kolegami zróżnicowane utwory o tematyce patriotycznej.  Po burzliwych obradach komisja doceniła najlepsze interpretacje dyplomem i nagrodą książkową, przyznała również dwa wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe i drobne upominki, które zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu ze strony burmistrza Więcborka, Pana Waldemara Kuszewskiego, sołtysa wsi Pęperzyn, Pana Stanisława Schwartz oraz Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Pęperzynie.

 

Nagrodzeni uczniowie w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Kinga Krawczyk Szkoła Podstawowa im. E i J. Orzelskich w Runowie Kraj.

II miejsce......................

III miejsce Lidia Żerdzinska- Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Pęperzynie

 wyróżnienie...............................

 

 Nagrodzeni uczniowie w kategorii gimnazjum

 I miejsce   Karolina Łaznowska Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku

II miejsce......................  

III miejsce

 wyróżnienie  Kajetan Baczyński Gimnazjum w Jastrzębcu

występy uczniów  konkurs konkurs konkurs  konkurs konkurs konkurs  konkurs konkurs konkurs  konkurs konkurs konkurs  konkurs


Dnia 23.04.2016 roku w SP w Więcborku odbyły  sie gminne zawody "Pluszowego misia" dla klas I - III.

Nasza reprezentacja klasy I w składzie : 

Julia Badziągowska

Błażej Badziągowski

Marta Kiedrowska

Jacek Żerdzinski

Filip Terech

wywalczyła zaszczytne III miejsce.

 Po wyrównanej,zaciętej walce,klasy II i III zajęły miejsca V.

Gratulujemy młodym sportowcom!
zawody  zawody zawody zawody


Dzień Książki i praw autorskich.

 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Uczniowie Zespołu Szkół w Pęperzynie również postanowili upamiętnić ten dzień. Z tej okazji odbył się cykl działań promujących czytelnictwo.

→ Akcja „mądra szkoła czyta dzieciom” – czytanie fragmentów książek przedszkolakom oraz uczniom klas I-III przez Panią dyrektor oraz innych nauczycieli – 22.04.2016r.

→ Wystawa starych książek – biblioteka szkolna

→ Dyktando o „Pióro Dyrektora Zespołu Szkół w Pęperzynie” – 25.04.2016r.– dla chętnych uczniów naszej szkoły

W kategoriach: Klasy II i III;  Klasy IV – VI; Klasy I – III gimnazjum

→ konkurs plastyczny – plakat promujący czytelnictwo – dla chętnych uczniów naszej szkoły

W kategoriach: Klasy II i III;  Klasy IV – VI; Klasy I – III gimnazjum

→ konkurs plastyczny „Okładka mojej ulubionej książki” – dla chętnych uczniów naszej szkoły

W kategoriach: Klasy II i III;  Klasy IV – VI; Klasy I – III gimnazjum

·         Wkrótce rozstrzygnięcie konkursów J

Danuta Wenda

Elżbieta Musiał

Zdzisława Strawa-Kubiś

 

Pani Dyrektor w akcji  cd


23 kwiecień  gminne eliminacje konkursu BRD w Sypniewie

 występy uczniów  BRD BRD BRD  BRD BRD BRD  BRD


Nagrodzone w szkolnych eliminacjach uczennice reprezentowały  naszą szkołę 21 kwietnia na IV Gminnym Konkursie Recytatorskim pod patronatem Burmistrza Więcborka w Zakrzewku. W tym roku w związku z 1050- tą rocznicą ważnego wydarzenia z historii naszego kraju – Chrztu Polski  recytowane wiersze podejmowały szeroki temat : „Różne oblicza piękna naszej Ojczyzny w poezji dla dzieci”. Recytowane przez uczestników konkursu utwory  uwrażliwiały na piękno słowa polskiego w poezji dziecięcej, zarówno dawniej jak i współczesnej, budziły wrażliwość na różne oblicza piękna naszej ojczyzny- jej florę i faunę, człowieka oraz jego obyczaje, zainteresowania i słabości na przestrzeni dziejów. Wybrany według przyjętych kryteriów wiersz i wzorowa recytacja Tamary Chwałek zapewniły naszej uczennicy zdobycie wyróżnienia w tym konkursie. Gratulujemy sukcesu!

 sprawdzian kl. 6  sprawdzian kl. 6 sprawdzian kl. 6


18-20 kwiecień  egzamin gimnazjalny

 egzamin gimnazjum  egzamin gimnazjum


W drugiej połowie kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0-III. Jury konkursowe w składzie: E. Musiał, Z. Strawa-Kubiś oraz L Żerdzinska nagrodziło trzy pierwsze miejsca. Tym razem bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja klasy II, która zdobyła zwycięskie lokaty. Miejsce I zajęła Jagoda Gesse, II miejsce przypadło Natalii Demskiej, podium na III miejscu zdobyła Tamara Chwałek.

 konkurs  konkurs


6 kwiecień  sprawdzian szóstoklasistów

 sprawdzian kl. 6  sprawdzian kl. 6 sprawdzian kl. 6


22 marca -GMINNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIE TYLKO  odbył się we wtorek 22 marca 2016r. w Zespole Szkół w Jastrzębcu. Celem organizowanego już po raz piąty konkursu jest prezentacja umiejętności i  wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki oraz promowanie aktywności twórczej wśród dzieci i młodzieży. W tym roku w konkursie naszą szkołę reprezentowały  trzy uczennice  klas IV – VI szkoły podstawowej wyłonione w szkolnych eliminacjach.  Jury doceniło występ uczennicy naszej szkoły Agaty Bachusz  w piosence S. Gomez "Love Will Remember" przyznając jej II miejsce, która w swoim występie zadbała m. in. stronę muzyczno-wokalną,  poprawność językową oraz interpretację prezentowanego utworu. Pozostałe występy Patrycji Górniak i Ady Oczkowskiej zasługują również na słowa uznania, które to po "mniejszych i większych" trudach śpiewania w języku obcym godnie reprezentowały naszą szkołę.

konkurs  konkurs konkurs konkurs 


21 marca 2016r.Szkolny Dzień Samorządności podczas którego odbyło się spotkanie z policjantem i pogadanka na tematy związane z bezpieczeństwem uczniów, przemarsz przez Pęperzyn z Marzanną, poszukiwanie wiosny, lekcje prowadzone przez uczniów, pokaz mody.

spotkanie z policjantem  przemarsz z Marzanną przemarsz z Marzanną u Pana Sołtysa  lekcja WF pokaz mody


4 marca 2016r. gościliśmy w naszej szkole garncarza z okolic Koronowa. Pan Tomasz przeprowadził atrakcyjne zajęcia z cyklu „Ginące zawody".  Przedszkolaki i uczniowie klas I-III  miały wyjątkową okazję do rozwijania swoich zdolności manualnych i kreatywności. Na wstępie Pan Tomasz przedstawił dzieciom historię garncarstwa, opowiedział również o tajnikach pracy garncarza oraz tradycjach związanych z tym ginącym zawodem. Dzieci zobaczyły jak na kole garncarskim powstają naczynia z gliny.

Najważniejszym momentem pokazu było jednak lepienie z prawdziwej gliny garncarskiej. Wszyscy uczestnicy warsztatów ulepili własnoręcznie świeczniki, które będą cenną pamiątką po tym spotkaniu.

lepienie garnków  lepienie garnków lepienie garnków lepienie garnków  lepienie garnków lepienie garnków


9 luty Dyskoteka szkolna dla uczniów - ostatki

 występy uczniów  występy uczniów występy uczniów kiermasz  występy uczniów występy uczniów widownia  występy występy uczniów  występy uczniów występy uczniów kiermasz  występy uczniów występy uczniów widownia  występy


21-22 grudzień  Kiermasz Świąteczny i Jasełka Szkolne dla mieszkańców i uczniów

 występy uczniów  występy uczniów występy uczniów kiermasz  występy uczniów występy uczniów widownia  występy


19 listopad  apel poświęcony obchodom Dnia Tolerancji

 gazetka okolicznościowa  występy uczniów występy uczniów występy uczniów  scenografia nawiązuje do tematyki


18 listopad  zakończenie pracy nad wspólnym projektem Zespołu Nauczycielskiego Przedmiotów Matematyczno-przyrodniczych przy współpracy z Zespołem Humanistycznym "Łowcy miodu" skierowanego do klas gimnazjalnych połączone z wręczeniem nagród dla uczniów ZS w Pęperzynie przez przedstawicieli Koła Łowieckiego "Oręż" za współpracę i udział w konkursie plastyczno-fotograficznym "Zwierzęta w lesie". Klasy gimnazjalne przedstawiły swoje gotowe prezentacje związane z tematyką pszczelarstwa, ponadto wystąpił prezes Koła Łowieckiego z krótką prelekcją nawiązującą do przedstawionych prezentacji. Następnie panowie myśliwi nagrodzili nagrodami rzeczowymi i dyplomami najlepsze prace konkursowe, przy okazji zaprezentowały się uczniowie klas młodszych z krótką częścią artystyczną przygotowaną przez Panią Bożenę Betyn w scenografii wystroju klasopracowni przygotowanej specjalnie na tę okazję przez Panie Betyn i Schwartz

 

klasa 2 też się produkuje  nasi goście z koła łowieckiego Pan Prezes opowiada o pszczołach piosenka jest dobra na wszystko 


10 listopad  montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów ZS w Pęperzynie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Przedstawienie zostało odtworzone również dla mieszkańców okolicznych miejscowości o godzinie 16.00

   

   


28 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym pt. "Jesteśmy już uczniami", który został nagrodzony gromkimi brawami przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.

Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły:

 

„W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście:
Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia
ŚLUBUJĘ
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą
ŚLUBUJĘ
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego
ŚLUBUJĘ
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom
ŚLUBUJĘ
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość
ŚLUBUJĘ”.

 

Dyrektor Szkoły Pani Krystyna Tusznio dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Zgodnie z tradycją życzenia i upominki na tę okoliczność przygotowali uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas II i III.

Z okazji tej uroczystości uczniowie klasy pierwszej otrzymali też pamiątkowe dyplomy oraz prezenty ufundowane przez rodziców. W klasie natomiast czekała na uczniów prawdziwa słodka uczta i tort z "fajerwerkami".

 

   


23 października 2015r. w Sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie  wzięli udział w IV Festiwalu Ekologicznym " Zielono Mi". Eko-happening był znakomitą okazją do wspólnej zabawy i edukacji. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt."Żabki", wzięli udział w konkursach pro-ekologicznych, skorzystali z przygotowanych przez organizatorów atrakcji m.in. malowanie twarzy, ozdabianie eko -torby oraz otrzymali pamiątkowe gadżety.

   


16 październik apel przygotowany przez Samorząd uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli


9 październik wycieczka uczniów gimnazjum do gospodarstwa pszczelarskiego Pana Grzegorza Kamińskiego, który zapoznał nas z ciężką i bardzo potrzebną pracą pszczelarza -za co serdecznie Panu Kamińskiemu dziękujemy.

-jesteśmy przy ulach 

-dymiarka dla pszczół

-poidełko dla pszczół

  -próba zdejmowania wosku z ramki

  elektryczna wirówka do miodu

 -ale próbowaliśmy też ręcznej wirówki

 -narzędzia  do pozyskiwania miodu 

-rodzina pszczela "za szybą" 

-narzędzia do pozyskiwania miodu

https://www.youtube.com/watch?v=5rxkZbl9ivI

pod powyższym linkiem możecie zobaczyć Pana Grzegorza Kamińskiego "w akcji" - robi wrażenie!!  


8 październik  "Święto" Pieczonego Ziemniaka w szkole podczas którego tradycyjnie były konkursy dla dzieci i dorosłych, pieczona kiełbaska i ziemniak z ogniska, i dużo słodyczy.

     


1 wrzesień - uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015-16

 

 

 

 

Szkoła jest uczestnikiem projektu:

 

Szkoła należy do programu:

Copyright by SP Pęperzyn