strona główna      
 

powrót do archiwum

 

 

Aktualne wydarzenia w SP Pęperzyn w roku 2016-17 -kalendarium\


 

13 czerwiec -zakończenie realizacji obowiązkowych projektów przez klasy 2 i 3 gimnazjum

   


9 czerwiec W piątek 9 czerwca 2017 roku uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki udali się na wycieczkę do Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. W dawnych młynach Richtera, na przestrzeni 5 tys. m2, na 6 kondygnacjach znajdują się całkowicie odrestaurowane pomieszczenia, służące nauce i zabawie wystawy z eksponatami, pracownie naukowe oraz sale do zabaw dla dzieci. Głównym zaś rekwizytem i wizytówką Młyna Wiedzy jest Wahadło Foucaulta, najdłuższe zamontowane na stałe w Polsce, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Dodatkowo prawie każdym piętrze uczniowie mieli możliwość dodatkowo obserwować i brać udział w doświadczeniach prowadzonych przez pracowników Centrum. Poza tym dzieci z klas I-III uczestniczyły w warsztatach pt. "Tajemnice wody" doświadczając znanych i nieznanych dotąd właściwości tego związku chemicznego. Co więcej dzieci wykorzystały wodę do tworzenia narzędzi badawczych i użytkowych. Na koniec pobytu wszyscy udali się na zakupy w sklepiku Centrum. Wycieczka była doskonale spędzonym czasem nauki i zabawy.

   


7 czerwiec W środę, 7 czerwca br. klasa III g wraz z wychowawcą wzięła udział w Rajdzie Korczakowskim pod hasłem Czytelnictwo przeciw uzależnieniom zorganizowanym przez Liceum im. Janusza Korczaka w Więcborku przy współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną. Celem imprezy była m.in,. profilaktyka uzależnień, popularyzowanie pedagogicznej "myśli korczakowskiej", kształtowanie współpracy w grupie, integracja oraz propagowanie "zdrowej rywalizacji". Na trasie rajdu było 6 punktów kontrolnych. Uczniowie wykonywali przeróżne zadania konkursowe dotyczące m.in. znajomości biografii Korczaka, sprawdzające wiedzę i umiejętności geograficzne, językowe, z zakresu matematyki, fizyki, chemii, a także profilaktyki uzależnień. Dodatkową atrakcję stanowiły zabawy i konkurencje sportowe, np. narty, szczudła, skakanka, strzelanie z wiatrówki. 

     

   


6 czerwiec - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI  We wtorek, 6 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Pęperzynie po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. W recytatorskich zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminny Więcbork. W tym roku gościliśmy reprezentantów z Zakrzewka, Jastrzębca i Więcborka. Po burzliwych obradach komisja przyznała I miejsce Aleksandrze Dąbrowskiej, uczennicy klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku oraz Karolinie Łaznowskiej, uczennicy klasy III  Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Urban, Adrianna Oczkowska,  Damian Wolan, Agata Nowak i Julia Schwartz.Wielkie gratulacje należą się dwóm uczennicom naszej szkoły- Adriannie Oczkowskiej z kl.V oraz Julii Schwartz z kl. III g  za zajęcie II miejsca w swoich kategoriach wiekowej. Wszyscy laureaci  otrzymali nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Specjalne podziękowania kierujemy do  Pana Waldemara Kuszewskiego, Burmistrza Więcborka za sponsorowanie nagród, pracę w komisji konkursowej oraz do Pana Stanisława Schwartz, sołtysa wsi Pęperzyn,  który również  oceniał interpretacje uczniów oraz przekazał im słodycze. Dziękujemy również Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Pęperzynie za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla dzieci i ich opiekunów. 

 

            

W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych:

·        I miejsce  Aleksandra Dąbrowska - SP Zakrzewek

·        II miejsce Adrianna Oczkowska -  SP Pęperzyn

·        III miejsce Sara Borowicz – SP Więcbork

 

W kategorii gimnazjum:

·        I miejsce Karolina Łaznowska – Gim. Więcbork

·        II miejsce Julia Schwartz  – Gim. Pęperzyn

·        III miejsce Karolina Kopeć  – Gim. Jastrzębiec

 

Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek oraz nagrody pocieszenia, a zwycięzcy nagrody książkowe.

 

Organizatorzy składają serdeczne  podziękowania:

·        Burmistrzowi Więcborka – P. Waldemarowi Kuszewskiemu;

·        Sołtysowi wsi Pęperzyn – P. Stanisławowi Schwartz;

·        Radzie  Rodziców  Zespołu  Szkół w Pęperzynie za ufundowanie nagród i możliwość przeprowadzenia konkursu.

 

Organizatorzy:

Danuta Wenda

Elżbieta Musiał

 

 

     

 


1 czerwiec Imprezy zorganizowane dla naszych uczniów z okazji Dnia Dziecka, zawody sportowe, występ rodziców w bajce "Kopciuszek na zawodach", poczęstunek, grilowanie i wiele innych atrakcji

o godzinie 10.00 wszyscy uczniowie wzięli udział w biciu rekordu Guinesa w zbiorowym czytaniu książek

   

Akcję wspólnego czytania "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM" zorganizowaliśmy w dniu 01.06. 17 r. podczas obchodów "Dnia Dziecka" w naszej szkole. Uczniowie ustawili się w napis HEJ CZYTAMY. Gimnazjaliści w napis "HEJ" natomiast uczniowie klas 0-6 w słowo "CZYTAMY". Nawet maluszki z "zerówki"  dzielnie czytały. Niestety akcja trwała 15 minut, ponieważ nie sprzyjała nam pogoda, ale pomimo aury uczniowie byli zadowoleni, uśmiechnięci, a przede wszystkim i zainteresowani naszą akcją. Ponadto rodzice w tym dniu czytali dla uczniów naszej szkoły fragmenty książek i wierszy. Zorganizowaliśmy również zawody sportowe i kącik gier planszowych. Więc coś dla ciała i coś dla ducha...

Zdzisława Strawa-Kubiś

 


26 maja W piątkowy poranek, 26 maja br., w sępoleńskiej bibliotece uczniowie szkół powiatu sępoleńskiego uczestniczyli w  zmaganiach IV edycji Konkursu Mistrz Pięknego Czytania 2017. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Oczkowska, Oliwia Bachusz i Lidia Żerdzinska.

 


24 maja udział naszych uczniów w występach z okazji Dnia Matki zorganizowanych w świetlicy wiejskiej na zaproszonych mam, którym składamy najserdeczniejsze życzenia

 


17-18 maja Nasze uczennice Agata Bachusz i Oliwia Bachusz w dniach 17 i 18 maja 2017r wzięły udział w Powiatowych Konkursach Piosenki Angielskiej w Kamieniu Krajeńskim. Agata reprezentowała Gimnazjum, natomiast Oliwia zaśpiewała dzień później w rozgrywkach w kategorii szkół podstawowych.


12 maja udział naszych uczniów  w festynie zorganizowanym przez Straż Pożarną w Więcborku

: 


8 maja wycieczka do Gdańska -program:

Wyjazd 08 maja 2017 o godzinie 6.30 z Pęperzyna
9.00-11.00 –zwiedzanie skansenu w Szymbarku
11.00 -12.00- przejazd do Gdańska
12-12.30-wysłuchanie koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej,
od ok.13.30 zwiedzanie z przewodnikiem centrum Gdańska (starówka, Żuraw, kościół Św. Brygidy, kościół Mariacki z wejściem na wieżę)
Od ok. 17.00 – 18.30 – spacer po molo, deptak, pobyt nad morzem, zakupy - głównie kebab i pamiątki :-)

19-22.00 powrót

     

     

     

     


29 kwietnia konkurs BRD eliminacje powiatowe, drużyna gimnazjum 4 miejsce

     


28 kwietnia apel z okazji rocznicy ustanowienia Konstytucji 3-go Maja

   


26 kwietnia konkurs BRD eliminacje gminne, nasza drużyna szkoły podstawowej zajęła 2 miejsce, a drużyna gimnazjum 1 miejsce i awansowała na poziom powiatowy

   


25 kwietnia. uczniowie klasy III g  wzięli udział w tzw. Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Zapoznali się tam z ciekawą, różnorodną ofertą edukacyjną szkoły.

 


24 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Laureatki trzech pierwszych miejsc: Jagoda Gesse, Magdalena Kulska i Julia Nowak będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym

 


23 kwietnia. Dnia 23.04 uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zawodach gminnych- PLUSZOWY MIŚ,który odbył sie w SP w Więcborku

To był bardzo dobry występ małych zawodników-reprezentacja klasy 1 zajęła 2 miejsce,klasa 2-3miejsce,klasa 3 -4miejcse. Gratulujemy!!

 


19-21 kwietnia egzamin gimnazjalny 2017 na zdjęciach część matematyczno-przyrodnicza

 


7 kwietnia  2017r. uczennice z naszej szkoły wzięły udział w "Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej i nie tylko" w Jastrzębcu. W kategorii klas I-III piosenkę 'The Wheels On the Bus" pięknie zaśpiewały Wiktoria Cyman, Jagoda Gesse, Julia Gilka, Julia Nowak i Zuzanna Weber. W kategorii klas IV- VI szkołę reprezentowały dwie uczennice. Z klasy V Adrianna Oczkowska w piosence "Catch&Release" oraz  z klasy VI Oliwia Bachusz  z utworem "Titanium". Oba występy zebrały gromkie brawa.  Z kolei w kategorii klas gimnazjalnych wystąpiła Agata Bachusz, wykonując piosenkę "We Don't Talk Anymore".  Nasza uczennica zaśpiewała rewelacyjnie,  zdobywając  III miejsce w konkursie.  Gratulujemy!

 

 


3 kwiecień

Dnia 3.03 uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wystawie makramy " Wyplecione chwile" oraz w warsztatach rękodzielniczych ,które prowadziła Jolanta Surma
 

 W dniu3.03 uczniowie gimnazjum wzięli udział " w małej lekcji  historii",w bibliotece

miejskiej w Wiecborku oglądając wystawę poświeconą Żołnierzom Wyklętym.

   


1 kwietnia uczennice naszej szkoły : Wiktoria Cyman,Zuzanna Weber, Jagoda Gesse,Julka Nowak,Adrianna Oczkowska,Oliwia Bachusz i Agata Bachuszwzięły udział w eliminacjach powiatowych dla powiatu sępolenskiego i tucholskiego konkursie piosenki Awans 2017 i Debiut 2017,które odbyły sie w MGOKu w Więcborku. Uczennice zaprezentowały sie znakomicie ,a ich występ był pierwszym na takiej dużej imprezie.

Wcześniej - w marcu Adrianna Oczkowska,Oliwia Bachusz i Agata Bachusz uczestniczyły w konkursie gminnym pt 'Wygraj szansę"


24 marca 2017 roku odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej w którym bardzo dobrze zaprezentowała się  Patrycja Nietz - gimnazjum zdobywając 4 miejsce .


24 marca 2017 roku odbyła się wycieczka uczniów do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

   


22 marca 2017 roku -Szkolny Dzień Samorządności kończący 3 dniowe Rekolekcje Wielkopostne


17 marca 2017 roku odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej w którym bardzo ładnie wypadła 3 osobowa grupka naszych uczniów w składzie Adrianna Oczkowska - szkoła podstawowa i Mariusz Krych, Patrycja Nietz - gimnazjum. Patrycja wywalczyła 2 miejsce i awans na eliminacje powiatowe

   


24 lutego 2017 roku odbył się bal karnawałowy uczniów klas I -III Szkoły Podstawowej.

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


22 lutego -W środę, . uczniowie klasy III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych oraz różnorodnymi ofertami zakładów pracy, gdyż - wraz z kolegami z pobliskich szkół- pojechali na Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim, Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim, Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu.  Centrum Sportu i Rekreacji na kilka godzin zgromadziło tłumy uczniów oraz potencjalnych pracowników. Wybrani uczniowie wzięli również udział w warsztatach dotyczących wyboru dalszej ścieżki kształcenia i predyspozycji zawodowych.

wycieczka do Biskupina


25 stycznia 2017r. trzyosobowy zespół uczniów klasy III g wziął udział w Powiatowym Konkursie "Nauka wokół nas" zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku. Gimnazjaliści mieli okazję poszerzyć oraz sprawdzić wiedzę ogólną z zakresu podstawy programowej przedmiotów humanistycznych, matematycznych, przyrodniczych i języków obcych w gimnazjum. Dodatkową atrakcją były warsztaty i pokazy naukowe uczniów liceum, którzy zaprezentowali ciekawe doświadczenia z dziedziny chemii, fizyki i biologii.

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


10 styczeń-wyjazd na lodowisko do Złotowa

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


22 grudnia -Jasełka w szkole dla uczniów połączone z poczęstunkiem wigilijnym, śpiewaniem kolęd

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


21 grudnia -Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie oprócz świątecznych stroików można było zdegustować ciasta, słodycze oraz kiełbasę z dziczyzny. Dzieci przygotowały Jasełka Bożonarodzeniowe

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


16 grudnia -5 rocznica nadania imienia Marii Konopnickiej szkole, z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem licznie zaproszonych gości

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina

wycieczka do Biskupina


30 listopada -warsztaty przyozdabiania ozdób choinkowych

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina 


10 listopada -uroczystość Odzyskania przez Polskę Niepodległości w pieśni patriotycznej - występy uczniów dla społeczności lokalnej 

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


3 listopada Uczniowie klas młodszych wyjechali 3 listopada 2016r.  na spektakl "Alicja w Krainie Czarów" przygotowany przez Bydgoski Teatr Lalek Buratino. Po przedstawieniu dzieci miały okazję uczestniczyć w lekcji teatralnej podczas, której dowiedzieli się jakie są rodzaje lalek oraz na czym polega praca aktora w teatrze kukiełkowym.

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina

3 listopada - Ślubowania klasy I

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


24 październik uroczyste spotkanie z myśliwymi Koła Łowieckiego "Oręż" podsumowanie projektu Myśliwi dzieciom, dzieci zwierzętom, uhonorowanie odznaczeniem łowieckim p. dyrektor K. Tusznio, p. B. Betyn, p. A. Schwartz w podziękowaniu za wieloletnią współpracę

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


13 październik Dnia 13.10.2016.r w Jastrzębcu odbyło się spotkanie z podróżnikiem Arkadiuszem Milcarzem.

        Arkadiusz Milcarz to osoba, która zwiedza egzotyczne kraje w Afryce, Azji. Jest to człowiek, który chce się dowiedzieć jak żyją ludzie za granicą. W czasie, gdy nie jest w podróży, jeździ na spotkania z dziećmi i młodzieżą.

       Dla mnie najciekawszą historią było to jak podróżnik chciał wyjechać z Mongolii. Pytając  o drogę, dowiedział się, że ma iść w danym kierunku aż do rozwidlenia 5 dróg i wybrać tą po prawej stronie. Po kawałku jazdy pojawił się problem, ponieważ w pewnym miejscu droga rozdzielała się w 10 różnych. Wybrali jedną z nich, która doprowadziła ich w góry. Podróżnicy nie wiedzieli co dalej. Nie było tam nikogo, kto mógłby im pomóc. Na szczęście po dłuższej chwili  pojawili się ludzie na rumakach. Wędrowcy poprosili o pomoc i dzięki temu wyjechali z Mongolii.

       Jest jeszcze więcej tych opowieści, ale ta dla mnie była najciekawsza. Te historie zrobiły na mnie wielkie wrażenie.  W przyszłości też chciałabym zwiedzać inne kraje i poznać życie i kulturę ludzi za granicą.

                                                                                                                             Tekst: Adrianna Oczkowska kl. 5

 


13 październik Młodzież, jak co roku, pamiętała o nauczycielach i pracownikach szkoły. Dnia 13.10.2016r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowano krótki program artystyczny- z życzeniami, wierszami i piosenkami. Uczniowie obdarowali grono pedagogiczne kwiatkami, do których zostały dołączone sympatyczne, a nawet żartobliwe rymowanki. Następnie wybrani nauczyciele mogli poprzez zabawę wykazać się, m.in. umiejętnością obierania ziemniaków-wygrywała najdłuższa obierka.

Święto Edukacji 


7 październik - Święto Pieczonego Ziemniaka podczas którego uczniowie brali udzial w konkursach, których głównym rekwizytem był ziemniak, nie obyło się oczywiście bez poczęstunku.

Święto pieczonego ziemniaka - bieg w workach 


22 wrzesień - W dniu 22 września 2016 r. uczniowie z klasy III szkoły podstawowej, klas IV - VI oraz gimnazjaliści brali udział w wycieczce do Biskupina na festyn archeologiczny, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Biskupin Archeo - fashion week". Wśród licznych atrakcji zwiedziliśmy: wioskę wczesnopiastowską, osadę łużycką w których zaprezentowane było życie ówczesnych ludzi, widzieliśmy pokazy mody od epoki kamienia do wczesnej epoki żelaza, pokaz mody średniowiecznej, spektakl taneczno-teatralny "Krótka historia Pana i jego żupana". Ogromne wrażenie wywarły na nas prezentacje walk wojów przy użyciu broni średniowiecznej, a także inscenizacja chrztu Mieszka I.

Szczęśliwi, zmęczeni, pełni wrażeń i obładowani pamiątkami wróciliśmy do domów.

wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina wycieczka do Biskupina


19 wrzesień - W dniu 19 września 2016 r. uczniowie zadbali o czystość naszej okolicy i przyłączyli się do akcji "Sprzątania Świata". Dzieci z oddziału przedszkolnego wysprzątały boisko, klasy 1-3 szkoły podstawowej wieś Pęperzyn, klasy 4-6 szkoły podstawowej drogę i okolice Jez. Będgowskiego, gimnazjaliści drogę w kierunku Zabartowa. Po ciężkiej pracy uczniowie tradycyjnie posilili się kiełbaską z grilla.

Na zdjęciach gimnazjaliści w akcji.

Sprzątanie Świata 


1 wrzesień - uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016-17

Ogłoszenie:

Dyrektor oraz pracownicy Zespołu Szkół w Pęperzynie składają serdeczne podziękowania sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację FESTYNU na rzecz szkoły,

który odbył się 12 czerwca 2016r. w Pęperzynie

 

 • Państwu Irenie i Ryszardowi Czupryńskim, pracownikom stajni Branicz oraz panu Danielowi Lemańczykowi
 • Panu Andrzejowi Nadobnemu  - Zakład Masarski Produkcyjno Handlowy Andrzej Nadobny i Wspólnicy Sp.j.
 • Panu Tomaszowi Mesjaszowi - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PROVITA Spółka z o.o.
 • Pani Teresie Piekałkiewicz i Bożenie Szmidt
 • Państwu Wiesławie Szyk i Janowi Śliwińskiemu z Restauracji POMORZANKA

 

 • Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Więcborku
 • Ochotniczej Straży Pożarnej w Pęperzynie
 • Sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Pęperzyn
 • Sołtysowi i Radzie Sołeckiej wsi Zabartowo
 • Państwu Wandzie i Stanisławowi Schwartz
 • Pani Krystynie Zaborowskiej
 • Panu Dariuszowi Peplińskiemu
 • Pani Ewie Gracz
 • Panu Piotrowi Przybylskiemu
 • Panu Ireneuszowi Balcerowi
 • Panu Janowi Walkoszowi
 • Radzie Rodziców Zespołu Szkół w Pęperzynie
 • Rodzicom zaangażowanym podczas festynu

 

 

 

Szkoła jest uczestnikiem projektu:

 

Szkoła należy do programu:

Copyright by SP Pęperzyn