,0

  strona główna 
 

powrót do archiwum

aktualności


Aktualne wydarzenia w SP Pęperzyn w roku 2018-19 -kalendarium\


-10 maj  - wycieczka do Wrocławia, zwiedziliśmy Kolejkowo, Stare Miasto, Panoramę Racławicką, Hydropolis- muzeum wody, Afrykarium i zoo, pokaz multimedialny fontanny przy Hali Stulecia, poniżej fotoreportaż z wycieczki:


-30 kwiecień  - apel z okazji rocznicy utworzenia Konstytucji 3-go Maja


10-12 kwietnia  - egzamin gimnazjalny

15-17 kwietnia  - egzamin klasy ósmej


25 marca - Spotkanie autorskie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim.

25 marca 2019r. do naszej szkoły zawitał wyjątkowy człowiek - pisarz Łukasz Wierzbicki, autor książek dla dzieci. Pan Łukasz w fascynujący sposób przybliżył  bohaterów  swoich książek i  ich przygody,   oparte na autentycznych wydarzeniach. Były to między innymi: "Afryka Kazika" o wyprawie podróżnika - Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-1936 przemierzył Afrykę na rowerze, czółnem i na wielbłądzie.  "Dziadek i niedźwiadek" - historia  o niedźwiedziu Wojtku, który podczas II wojny światowej służył w Armii Andersa oraz najnowsze dzieło "Ocean to pikuś",  opowiadające o wyprawach kajakiem Aleksandra Doby przez Ocean Atlantycki . Na koniec  wizyty każdy chętny uczestnik mógł zakupić książkę, otrzymać autograf,  a przede wszystkim przekonać się, że marzenia spełniają się, jeśli tylko tego bardzo chcemy. Dziękujemy za niezwykłe spotkanie!

 21 marzec -  wyjazd wszystkich uczniów do kina w Bydgoszczy sfinansowany przez Radę Rodziców szkoły


8 marca - pierwszoklasiści przygotowali niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Świętowanie rozpoczęło się koncertem z piosenką, a potem były życzenia, uściski i kwiatki. Lubimy takie miłe gesty!:)


5 marzec -  uroczyste pożegnanie dotychczasowego sołtysa pana Stanisława Schwartz po 34 latach sprawowania urzędu sołtysa wsi Pęperzyn oraz dotychczasowej przewodniczącej KGW pani Krystyny Zaborowskiej przez uczniów naszej szkoły, oraz powitanie nowych władz samorządu w osobie pana Zdzisława Rączki nowego sołtysa oraz pani Barbary Schwartz nowej przewodniczącej KGW

 


20 luty -  szkolna dyskoteka karnawałowa klas starszych


18 luty - odbył się bal karnawałowy dzieci z klas I-III i z oddziału przedszkolnego.

 18 i 21 grudzień -  spotkanie wigilijne dla mieszkańców Pęperzyna i Zabartowa połączone z Jasełkami, śpiewaniem kolęd, kiermaszem ozdób świątecznych i występami najmłodszych, natomiast 21 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne dla uczniów naszej szkoły

 


20 grudzieńna skwerze przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku odbył się konkurs na najładniej ubraną choinkę. Młodzi ludzie wykazali się niezwykłą kreatywnością, przygotowując oryginalne, niepowtarzalne ozdoby i przystrajając nimi świąteczne drzewka. Spośród pięciu pięknie udekorowanych drzewek najwyższe uznanie w oczach jurorów zyskała choinka patriotyczna ubrana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie.  

 10 grudzień -  Już 10 grudnia dzieci z naszej szkoły poczuły nastrój przedświąteczny, bowiem wykonywały choinkę podczas warsztatów osikowych.

 


 

28 listopad -  w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zakrzewku przygotowane utwory zaprezentowali: Cyprian Denkiewicz z klasy I oraz uczennice klasy III Magdalena Kulska i Maja Nowicka.

 


26 listopad - Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III

 11 listopad Gminne obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości

 


9 listopad Obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, o godzinie 11 odbył się uroczysty apel połączony ze śpiewaniem hymnu narodowego i przedstawienie przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wieczorem o godzinie 16.00 odbyła się wieczornica na którą przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Pęperzyna

 

9 listopad Żywa lekcja biologii w naszej szkole tematycznie związana ze zwierzętami egzotycznymi


6 listopad  uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatrzyku pt. "Czy znasz liska Kiteczkę, co skarżył troszeczkę?"

 


28 październik Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie są  już pełnoprawnymi uczniami. 26 października 2018r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień!

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” - takie przyrzeczenie składali nowi uczniowie.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

 


22 październik - udział w przedstawieniu historycznym "Kapsuła czasu" tematycznie poświęconemu Mieszkowi I

 


 

19 październik - konkurs łowiecki

 


12 październik - Święto dla wszystkich nauczycieli i uczniów, czyli rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, z tej okazji przygotowane występy przez uczniów:

 


9 październik - Dnia 09.10.2018r. uczniowie z klas 0, 1, 3 i 4 wyjechali na wycieczkę do Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle n. Notecią, gdzie zwiedzali wystawę i uczestniczyli w lekcji muzealnej. Lekcja nawiązywała do zagadnień związanych z symbolami narodowymi – godłem, flagą i hymnem, a także wydarzeń historycznych dotyczących rozbiorów i odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć uczestnicy sporządzili kartę urodzinową dla Polski z wykorzystaniem wiedzy nabytej podczas spotkania. Po lekcji uczniowie przeszli spacerem na nakielski rynek, by obejrzeć nowo powstały pomnik , postać siedzącego na ławeczce marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestnicy odwiedzili restaurację McDonald's gdzie zamówili i zjedli posiłek oraz spędzili czas na zabawie.

 


8 październik odbyło się spotkanie profilaktyczne młodzieży z realizatorami Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA” – Profilaktyka z Pasją, na które zostali zaproszeni również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M Konopnickiej w Pęperzynie.

Realizatorzy programu jak zwykle zapewnili uczniom dawkę ciekawych informacji na temat problemów związanych z uzależnieniami, przedstawili swoją drogę do miejsca, w którym aktualnie się znaleźli. Młodzież mogła też posłuchać świetnych, autorskich utworów muzycznych, których teksty nawiązywały do przeżyć i emocji prowadzących. Spotkanie było wielce pouczającym doświadczeniem.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Marka Owczarskiego, dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w przedsięwzięciu J


3 październik - Coroczne "Święto pieczonego ziemniaka", a tam min. - konkurs na najładniejszego cudaka z ziemniaka, gry i zabawy, konkursy, czyli wszystkiego po trochu

fotoreportaż z imprezy:

 


 

21 wrzesień - Udział uczniów w akcji "Sprzątanie Świata"


3 wrzesień - uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018-19

 

 

Szkoła jest uczestnikiem projektu:

 

Szkoła należy do programu:

Copyright by SP Pęperzyn