Wydarzenia i aktualności z życia szkoły 2022/23

23 czerwca – Uroczystość zakończenia roku szkolnego

23 maja – Zaczęły się egzaminy

12 maja – Wycieczka turystyczno- poznawcza do Gdyni, Gdańska:

zwiedziliśmy min. ogród zoologiczny w Oliwie, molo w Sopocie, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ORP ” Błyskawica”, Oceanarium w Gdyni.

5 maja – Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia – Ogłoszenie wyników zbiórki pożywienia dla leśnej zwierzyny przez przedstawiciela Koła Łowieckiego „Oręż”, wręczenie nagród dla najlepszych „zbieraczy”. Gratulacje dla najlepszych i serdeczne podziękowania dla Pana Mariusza Wobszala – przedstawiciela myśliwych za organizację konkursu

19 kwietnia – Eliminacje gminne konkursu wiedzy pożarniczej w Więcborku, nasze zawodniczki w grupie młodszej zajęły 3 i 4 miejsce, Oliwia Nadolna z 3-go miejsca awansowała na poziom powiatowy – Gratulacje

20 lutego – Ogłoszenie wyników rozgrywek walentynkowych w siatkówce

17 lutego – zajęcia z okularami VR w klasach młodszych

14 lutego – Dyskoteka walentynkowo-karnawałowa więcej..

20 stycznia – Dzisiaj na zaproszenie młodszych uczniów gościliśmy cudowne Babcie i niezwykłych Dziadków. Z okazji ich święta wszystkie wnuki przygotowały moc niespodzianek w postaci występów, laurek z życzeniami i nielimitowanych „przytulasów”. Podczas pierwszej  części artystycznej nasi wyjątkowi Goście mogli obejrzeć przygotowane wcześniej Jasełka. Druga część programu dedykowana była wszystkim Babciom i Dziadkom. Występy dzieci sprawiły naszym drogim Gościom ogrom radości i i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. W imieniu Pani Dyrektor szkoły,  pracowników, a przede wszystkim dzieci dziękujemy za wspólnie  spędzone chwile i życzymy dużo, dużo zdrowia. więcej..

22 grudnia – Dziś uczniowie naszej szkoły wystąpili w Jasełkach przygotowywanych pod czujnym okiem Pani Wiesławy Kulpińskiej. Nasi szkolni aktorzy jak zawsze pokazali się z najlepszej strony. Gratulujemy udanego występu i serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jego realizację. 

Podczas dzisiejszego spotkania rozstrzygnięty został konkurs świąteczny na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”.

Oto wyniki.

Kategoria oddział przedszkolny:

1 miejsce – Lilka Radkiewicz,

 wyróżnienia – Wojtek Janik, Iga Mrowiec, Władek Kiedrowski.

Kategoria klasy 1 – 3:

1 miejsce Zosia Gapińska

wyróżnienia – Olek Kwiatkowski, Julia Kiedrowska.

Kategoria klasy 4 – 5:

1 miejsce – Kacper Kłodziński,

wyróżnienie – Nadia Mańczuk.

Kategoria klasy 6 – 8: 

1 miejsce  – Magdalena Kulska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

Korzystając z okazji ogłoszono także wyniki zaległego konkursu plastycznego dla oddziału przedszkolnego z okazji  Dnia Patrona Szkoły. W konkursie pt. „Utwory Marii Konopnickiej” nagrody otrzymali: 

1 miejsce – Wojciech Janik

2 miejsce – Tobiasz Denkiewicz

3 miejsce – Iga Mrowiec

Za udział w konkursie nagrodzono również: Władysława Kiedrowskiego, Adriana Rastawieckiego, Liliannę Radkiewicz i Anastazję Nadolną.

Przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wiecej..

20 grudnia –  Dzisiejszy Kiermasz Świąteczny udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wielu osób w tym naszej wspaniałej młodzieży,  która z ogromnym entuzjazmem zachęcała gości do kupowania stroikow i ozdób mimo szalejącej wokół drożyzny. W imieniu Dyrektor Iwony Tarki, Rady Rodziców, pracowników i uczniów dziękujemy wszystkim za znalezienie wolnej chwili w tym przedświątecznym czasie i wsparcie finansowe na rzecz naszej szkoły wiecej..

19 grudnia –  Dnia 19 grudnia  Agata Brej, Filip Bańka i Kacper Kłodziński  uczestniczyli w gminnym konkursie wiedzy pt. „Świat Starożytnej Grecji”. Gospodarzem zmagań była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku. Do najważniejszych zadań należało m.in. rozwiązanie testu, układanie puzzli z reprodukcją obrazu na temat świata antycznego czy opowiedzenie mitu. Poziom zmagań był bardzo wysoki, wszyscy wykazali się szeroką wiedzą o starożytnej Grecji. Gratulujemy naszym piątoklasistom udziału i wspaniałej rywalizacji międzyszkolnej. wiecej..

16 grudnia –  Dziś klasy 1-3 obejrzały w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku spektakl teatru wędrownego Małe Mi pt. „Szydelkowa Szopka Babci Klary”. więcej..

15 grudnia –  XXII EDYCJA OGÓLOPOLSKIEGO KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

Na terenie Krajeńskiego  Parku Krajobrazowego  uczniowie starszych klas szkół podstawowych stanęli do rywalizacji w  XXII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Tym razem do konkursu zgłosiło się 8  szkół, wszystkie 7  szkół z gminy Więcbork oraz  Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim. W pierwszym etapie udział wzięło ponad  100 uczniów z klas 6-8 , którzy rozwiązywali indywidualnie test przygotowany przez lokalnych  koordynatorów konkursu. Spośród osób, które zdobyły na tym etapie najwyższe wyniki,  każda szkoła wyłoniła swoją 3-osobową drużynę, która będzie ją  reprezentować w dalszych potyczkach. W dniu 14 grudnia br. w Centrum Aktywności Lokalnej w Więcborku odbył się  2 etap – gminny, w którym zmierzyły się reprezentacje 7 szkół podstawowych z terenu  gminy Więcbork.  Każdy z uczestników rozwiązywał  test składający się z 25 pytań – 10 ogólnych z zakresu nauczania biologii i geografii w szkole podstawowej  oraz 15 pytań tzw. parkowych, czyli dotyczących zagadnień związanych z parkiem krajobrazowym, na terenie którego znajduje się szkoła. Od 3 lat konkurs przebiega wg nowej formuły, każdego roku wybierane jest jedno zagadnienie, którego dotyczą pytania na wszystkich 5 etapach konkursu. W tym roku wybrano jako temat wiodący ptaki i okazał się on bardzo trafiony, gdyż po raz pierwszy rywalizacja była tak wyrównana, że 3 pierwsze zespoły zdobyły identyczną ilość punktów, a o miejscach na podium zadecydowały punkty za zadanie dodatkowe. Drugie miejsce ex aequo zajęły reprezentacje Szkoła Podstawowa w Jastrzębcu  – Wiktor Bala, Maja Zielińska i Juliusz Ziółkowski pod opieką Pani Ewy Basińskiej oraz podopieczni Pani Wiesławy Borkowskiej – reprezentacja Szkoła Podstawowa W Sypniewie – Radosław Kabat, Zofia Wiese i Aleksander Jędrzyński.   Na 3 etapie  konkursu  gminę  Więcbork będzie reprezentowała przygotowana przez Panią Dorotę Łoś reprezentacja Szkoła Podstawowa w Zakrzewku w składzie – Piotr Szydeł, Olgierd Klingier i Paweł Siekierkowski. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy, zapraszamy do udziału w  kolejnych edycjach , a zwycięzcom życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji. Kolejny etap  już 18 stycznia, tym razem konkurować o prawo reprezentowania Krajeńskiego Parku Krajobrazowego na etapie wojewódzkim będą przedstawiciele dwóch gmin –  Więcbork i Sępólno Krajeńskie . Zwycięzcy w ramach  4 etapu konkursu  spędzą  2 dni w  nowo otwartym Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego  w Tleniu. więcej..

8 grudnia –  Co roku 8 grudnia w naszej szkole świętujemy Dzień Patrona Szkoły.  W tym roku to wydarzenie niezwykle ważne, bo Maria Konopnicka jest wśród patronów Roku 2022, z uwagi na przypadającą 180. rocznicę urodzin pisarki. W związku z ogłoszeniem roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej przeprowadziliśmy w szkole szereg działań, o których informowaliśmy na bieżąco. Dzisiejszymi obchodami chcieliśmy uczcić pamięć Patronki naszej szkoły, jak również podsumować podjęte przez naszych uczniów w tym roku inicjatywy. 

Z okazji dzisiejszego święta przygotowaliśmy również kilka przedsięwzięć, które przybliżyły życie i twórczość pisarki. Na wstępie odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Poezji i Prozy Marii Konopnickiej. Następnym punktem programu była część artystyczna, podczas której przypomnieliśmy przedstawienie na podstawie utworu ” O krasnoludkach i  sierotce Marysi” w wykonaniu klas I-III. Były śpiewy, recytacje, tańce, a wszystko to okraszone nutką nostalgii, w rozmowie babci z wnuczkiem, na temat twórczości naszej Patronki. W kolejnej części dnia uczniowie wykonali w klasach lapbooki i „lektury na wieszaku” nawiązujące do obchodów Roku Marii Konopnickiej. W klasach obejrzeliśmy przygotowaną przez piątoklasistów prezentację multimedialną podsumowującą wykonane zadania w Jubileuszowym Roku Marii Konopnickiej. Na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg święta.

A oto wyniki Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania Poezji i Prozy Marii Konopnickiej. 

W kategorii klas I-IV:

I miejsce Nadia Mańczuk    

II miejsce Aleksander Kwiatkowski

III miejsce Gabriela Kubisz.  

Wyróżnienia:

Zofia Gapińska, Oliwia Nadolna

Kategoria klas V-VIII:

1. miejsce Jacek Żerdzinski.  

2.miejsce Magdalena Kulska. 

3.miejsce Kacper Kłodziński więcej…

6 grudnia – Po naszej szkole chodził dziś Święty Mikołaj więcej…

1 grudnia – Dzisiejsza wycieczka do Fundacja Cuda Wianki Warsztatownia Kreatywności w Lubiewicach i udział w warsztatach wprowadziły nas w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Zapach pieczonych pierniczków, lukrowanie, zdobienie ciasteczek oraz wykonanie ozdobnej świecy wyzwoliły u wszystkich masę kreatywności i ogrom radości z wykonanej pracy. Dodatkowe zadanie w formie gry terenowej oraz karmienie zwierząt zapewniły uczestnikom wycieczki obowiązkową dzienną  dawkę kontaktu z przyrodą. Pogoda i humory dopisały. Pozostaje tylko czekać do Wigilii, aż pierniczki skruszeją….chyba, że łakocie już zniknęły w brzuszku wiecej…

30 listopada – Na klatce schodowej w budynku naszej szkoły pojawiły się naklejki motywujące i przypominające zasady dobrego zachowania. Dobre rady zawsze w cenie więcej …

25 listopada – andrzejkowe wróżby więcej…

24 listopada – andrzejkowa dyskoteka więcej…

11 listopada – obchody Dnia Niepodległości w Więcborku, jak co roku włączył się w obchody nasz poczet sztandarowy więcej…

10 listopada – obchody Dnia Niepodległości w naszej szkole więcej… jeszcze więcej…

8 listopada – ślubowanie klasy 1 więcej…

7 listopada – Upamiętnienie ofiar II wojny światowej w Karolewie. Dziś z inicjatywy Pani Wiesławy Kulpińskiej odwiedziliśmy cmentarz ofiar terroru hitlerowskiego z 1939 roku oraz majątek w Karolewie, w którym więzieni i katowani byli Polacy. więcej…

4 listopada – Pasowanie na przedszkolaka więcej…

28 października – W piątek 28 października dziewczęta z klasy 4 zajęły się jesiennymi porządkami. Postanowiły wyczyścić naszą szkolną klatkę meteorologiczną. Klatka z kogutem lśni jak nowa!!!

Dziękuję Oliwii, Magdzie, Michalinie, Julii, Nadii i Julii D. i oczywiście Pani Grażynce.

Zdzisława Strawa-Kubiś więcej…

13 października – uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej

12 października – coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka

19 września – początek października -„Laboratorium Przyszłości” – klasy 4-8 obsługa okularów VR podczas zajęć informatyki

16 września – udział w akcji Sprzątanie Świata

1 września – uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2022-23 rozpoczęcie – godzina 9.00 wcześniej Msza Św. o godzinie 8.00

Szkoła Podstawowa
im. M. Konopnickiej
w Pęperzynie
Pęperzyn 33; 89-410 Więcbork
tel/fax: 523899277
kom. 622 254 589 email: sekretariat@sppeperzyn.pl

20 lutego – Ogłoszenie wyników rozgrywek walentynkowych w siatkówce

Szkoła należy do programu:
Szkoła należy do projektu: